„Generațiile părinților, bunicilor mei nu se confruntau cu aceste probleme”. Cum se vede viitorul Planetei dintr-o tabără de mediu din Prahova
Tot anul școlar au plantat copaci, au strâns gunoaie, au reciclat și au făcut campanii de conștientizare despre colectarea selectivă în orașele lor. Deși mulți dintre ei au făcut toate astea întâi doar ca să scape de ore, ca activitate extrașcolară, și-au dat curând seama că nu e de glumit cu problemele de mediu. Într-o tabără de patru zile organizată ca premiu pentru cei mai harnici 85 de elevi, la Cheia, județul Prahova, tinerii și profesorii lor și-au exprimat nevoia de mai multă educație despre mediu. Dar nu musai în școli.
Utilizăm cookie-uri și alte tehnologii similare necesare funcționării site-ului, analizării performanței,
pentru a-ți oferi conținut personalizat după interese și preferințe, precum și pentru activitatea noastră de publicitate online.
Detalii despre despre cookie-uri și gestionarea lor in
Politica de Cookies