Pasiuni de licean, spulberate de pandemie. „E greu să fii clasa a noua și deodată să te trezești la final de liceu, cu planuri neterminate”
Carla și Teo sunt elevi în clasa a XI-a la Colegiul Național „B. P. Hasdeu” din Buzău și sunt îndrăgostiți iremediabil de dans. Doar că pandemia le-a răpit antrenamentele și le-a închis școala într-un ecran. Cei doi, împreună cu alte colege, au povestit pentru Școala 9 ce a înseamnat viața lor între patru pereți, când pasiunile care îi purtau și 12 ore pe zi de la cluburile de dezbateri, la cele de dans, teatru sau fotografie, au trebuit să ia o pauză. „Plâng puțin, căci doare iar. Nu știu dacă m-am pierdut sau m-am schimbat.”
Utilizăm cookie-uri și alte tehnologii similare necesare funcționării site-ului, analizării performanței,
pentru a-ți oferi conținut personalizat după interese și preferințe, precum și pentru activitatea noastră de publicitate online.
Detalii despre despre cookie-uri și gestionarea lor in
Politica de Cookies